מה עושים כאשר יש חריצים בקירות?

מה אתם יכולים לעשות כאשר אתם רוצים להדביק טפטים אבל בקירות של החלל ישנם חריצים או סדקים משמעותיים? לרוב רצוי לעשות טייח ולסגור את הסדקים ולאחר שהטייח מתייבש ניתן להדביק את הטפטים. אם בקירות יש גם בליטות או חלקים לא ישרים אז ניתן להוריד אותם ולטייח את המקום אך יש גם אפשרות לעשות שימוש בליינר או בבד תחתי המשמש סוג של מתווך בין הקירות הבעייתיים לטפט עצמו. תחשוב לדוגמא על קירות מעץ שאינם תמיד חלקים או קירות שנוטים ללחות ועלולים לשמש כר פורה להתפתחות של עובש. חשוב לפני הדבקת החומר המתווך לסלר את הקירות בחומר מתאים ולאפשר להם להתייבש. מדובר בתהליך יחסית מורכב בין אם תבחרו באפשרות הראשונה או השנייה אך במקרים של בתים ישנים מאוד – טיפול מהסוג הזה יכול לחדש את מראה הפנים בצורה משמעותית ולשדרג אותו למספר שנים קדימה.

זו הסיבה שקירות עץ לרוב מטפטים אזורים מאוד מסוימים וגם בהם עושים לעיתים שימוש בעמודים כדי לאפשר את התלייה. מדובר כאמור בתלייה שיכולה להתבצע כמעט תמיד רק על ידי אנשי מקצוע בגלל האופי המאוד עדין של העבודה והעלות של טפטים מעוצבים מהסוג הזה.

לעיתים יש את הבעיה ההפוכה והלחות או הרטיבות נמצאים מהצד השני של הטפט, כלומר הטפט שנבחר הוא טפט נייר או טפט רגיל אחר ואילו החלל עצמו מסיבות שונות מתאפיין ברטיבות שלא היתה צפויה מראש כמו לדוגמא הזזה של מטבח או כיור או הפעלה של מכשיר אדים או מכשירים אחרים בחדר על בסיס קבוע. במקרים כאלו מומלץ לצבוע את הטפט בציפוי ויניל המגינים על הטפט ומונעים מהרטיבות מלחדור ולפגוע בו.

קחו בחשבון שככל שעבודת התלייה וההדבקה מורכבת יותר כך גם פעולת ההסרה תהיה מורכבת יותר ולכן איני טוענת כי יש לוותר על טפטים לחלוטין אך במקרים מסויימים יש לשקול אפשרויות אחרות ונתקלתי לא אחת בפתרונות מאוד מקוריים עיצובית שייושמו במקומות בהם הדבקת הטפטים היתה בעייתית. באופן כללי אני בדרך כלל בעד ללכת עם טפטים על פני צביעה משום שהאפשרויות העיצוביות ואפקט הוואו שניתן להשיג הם משמעותית גדולים יותר, אך כאמור לא בכל מצב ולא בכל מחיר.